مقالات کاربردی

شناخت انواع مدل دامن

انواع مدل دامن

دامن ها از جمله قدیمی ترین پوشش های خانم ها هستند. به طوریکه در گذشته پوشیدن شلوار برای زنان مرسوم نبود و تنها گزینه آن ها پوشیدن دامن های ساده ای بود که تنوع آن ها تنها در رنگ های متنوعشان بود. اما امروزه با گسترش هنر و دانش طراحی لباس، انواع مدل دامن های دخترانه برای انتخاب وجود دارد. بنابراین لازم است تا اطلاعات خود را در زمینه معرفی انواع مدل دامن به کمک مجموعه هپی و مپی بالا ببرید.

دامن زنانه یکی از لباس های محبوب برای بانوان محسوب می شود، تنوع زیاد در طرح و مدل های  دامن باعث شده است تا هر خانمی با توجه به استایل و سلیقه خود چند دامن را در کمد لباس های خود قرار دهد تا آن را با سایر لباس های خود ست کند. ظرافت و زیبایی در دوخت و طراحی دامن، آن را به یکی از لباس های پرطرفدار در میان بانوان تبدیل کرده است.

انواع مدل دامن

قد دامن تعیین کننده اصلی در نامگذاری اسامی و عناوینی است که به دامن داده شده است. به نحوی که قد یک دامن می تواند متغییر باشد و از کمر تا زانو یا چند سانتی متر بالاتر یا پایین تر از زانو قرار بگیرد. دامن هایی که قد آن ها از کمر شروع و تا مچ پا می رسد در میان بانوان و برخی از استایل ها طرفداران خود را دارد.

از نظر کوتاه یا بلند بودن دامن ها می توان آنها را در سه دسته جای داد: دامن کوتاه یا مین ژوپ، دامن بلند یا ماکسی، دامن میدی یا متوسط.

انواع مدل دامن ها از نظر شکل و الگو به دامن های ساده، راسته، کلوش، فون، ترک، لنگی، چین دار و … تقسیم می شوند. البته این ها مواردی از صدها مدل متنوع می باشند که با طرح های متفاوت و پارچه های خوش رنگ و زیبا در استایل فصول سرد و فصول گرم قرار گرفته اند.

از نظر جنس نخ، کتان،حریر و ساتن از جمله رایج ترین و محبوب ترین پارچه هایی هستند که برای دوخت دامن به کار برده می شوند.

انواع مدل دامن

ست کردن دامن با دیگر لباس ها

  • لازم است بدانید که سایز دامن نیز در این مقوله حائز اهمیت است و باید متناسب با کمر و پایین تنه خود دامن مورد پسند خود را انتخاب کنید.
  • همچنین با توجه به سلیقه خود می توانید از دامن هایی با کمر کشی یا کمر زیپ دار استفاده کنید. پیشنهاد ما به خانم ها این است که در هنگام خرید دامن یا دوخت دامن به رنگ آن توجه داشته باشند زیرا دامن باید با رنگ پوست سنخیت و تناسب داشته باشد.
  • هر فصل استایل مناسب خود را می طلبد پس بهتر است که به نازک و ضخیم بودن جنس دامن توجه داشته باشید. بهتر است خانم ها دامنی بپوشند که در روی زانو قرار بگیرد یا چند سانت زیر زانو برسد.

انواع مدل دامن

معرفی دامن با قد متوسط 

قد این مدل دامن ها به گونه ای است که درست روی زانو قرار می گیرند. حتی گاهی چند سانتی متر بلندتر هستند تا زانو را بپوشانند. به طور معمول این اندازه برای به کار بردن در لباس های مناسب افراد لاغر و قد بلند است. چرا که قد متوسط این دامن برای کوتاه تر نشان دادن پاها بسیار موثر است و در انواع مدل دامن های این دسته باعث پوشیدگی زانوهای استخوانی نیز می شود. برای تهیه دامن هایی در این قد، از انواع مدل های دامن می توان استفاده کرد.

انواع مدل دامن

نتیجه گیری

به طور خلاصه می توان گفت که تفاوت اصلی دامن ها در برش ها و کوتاه و بلند بودن الگوها است. اینکه بخواهید از دامن های گشاد و راحت یا جذب و تنگ استفاده کنید به سایز و قد شما برمی گردد. مجموعه هپی و مپی از تولید کنندگان برتر در زمینه انواع دامن، شلوار و جوراب  با طرح های گوناگون برای سلیقه های مختلف موجود می باشد و می توانید به راحتی خرید نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *