مقالات کاربردی

بهترین جنس جوراب ها

جنس جوراب

جوراب یک پوشش و اکسسوری مهم برای داشتن ظاهری شیک و مرتب است که یکی از مهم ترین موارد در محافظت از پا می باشد. توجه به جنس جوراب در هنگام خرید کردن ارزش زیادی دارد.جالب است بدانید همواره جنس جوراب مبتنی بر نوع فعالیت تغییر می کند چرا که بعضی از الیاف برای فعالیت های خاص بسیار کاربردی تر و مفید تر هستند به این صورت استفاده از آن ها راحتی را برایتان به همراه می آورد.

از آنجایی که جوراب یک محصول پر مصرف و کاربردی است زمانی که بخواهیم بیرون برویم لباس بپوشیم لازم است که از جوراب استفاده کنیم. به این صورت جوراب زیاد پوشیده و شسته می شود ضمن اینکه داخل کفش در معرض رطوبت پا قرار می گیرند به این دلایل است که الیاف جوراب باید خوب باشد. اگر توجهی به جنس جوراب نکنید و هر جورابی را بپوشید، بعد از مدتی انگشتان پایتان پوسته پوسته می‌شود و عفونت‌های قارچی به سراغ شما می‌آیند. تعریق زیاد پا می‌تواند باعث بوی بسیار بد پاها شود. برای پیشگیری از این موارد و حفظ سلامت پاها لازم است تا در زمان خرید جوراب بیشتر به جنس آن دقت کنید.

جنس جوراب

انواع جنس جوراب

جوراب پشمی

این جنس و الیاف از جوراب برای فصل سرد سال مناسب است و اصلاً برای فصل گرم سال استفاده نمی شود چرا که باعث تعریق بیش از حد پا می شود. پشم یک نوع از الیاف کلاسیک محسوب می شود که برای جوراب زمستانی کاربرد دارد و قیمت های متفاوتی دارد که با توجه به سلیقه مشتری مورد انتخاب قرار می گیرد.

جوراب پنبه ای

این نوع از جنس به جهت بهبود اندازه و استحکام با الیاف مصنوعی ترکیب می شوند. جالب است که این نوع جوراب بسیار با دوام بوده و با گرفتن فرم و شکل پا اندازه مناسبی را برای شما فراهم می آورد. از مزایای این جوراب که به راحتی شسته می شوند و می توانید از هرنوع ماده شوینده ای استفاده نمایید. جوراب های پنبه ای برای استفاده روزمره و برای پوشیدن انواع کفش نیمه رسمی و ورزشی می تواند مناسب باشد.

جنس جوراب

جوراب نایلونی پلی استر

الیاف این نوع جوراب‌ها از موادی مانند پلی استر، پلی اتیلن، آلفین ساخته شده و نسبت به جوراب‌های نخ پنبه یا پشمی نازک‌تر هستند. این مدل جواب‌ها، استحکام خوبی دارند، اما به دلیل الیاف مصنوعی خود تعریق و رطوبت را به خوبی جذب نمی‌کنند.

جنس جوراب

جوراب ابریشمی

ابریشم یکی دیگر از الیافی است که طرفداران زیادی دارد البته که قیمت آن بالاتر است. جوراب هایی با این جنس بسیار ظریف بوده و از پشم سبک تر هستند. در تولید این نوع جنس ابریشم را با پشم ترکیب می کنند به این ترتیب جوراب در فصل سرد سال پاها را گرم و درفصل گرم پاها را خنک نگه می دارد. بی تردید هر شخصی دوست دارد جورابی داشته باشد که با تغییر فصل رفتارش تغییر کند.

جمع بندی

قصد داشتیم تا در این متن از سایت هپی و مپی اطلاعاتی راجب جنس جوراب و خاصیت ویژه هر کدام از آن ها به شما بدهیم تا بتوانید بهترین جنس جوراب که برای حفظ سلامت پاها ضروری است را انتخاب کنید. پس در هنگام خرید جوارب توجه کنید تا پا های خود را از شر بیماری های، عفونت ها و قارچ ها در امان نگه دارید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *