مقالات کاربردی

شناختن انواع جوراب

دسته بندی جوراب

جوراب یکی از پوشیدنی های است که در کمد هر کس تعدادی از آن در انواع مختلف وجود دارد. لازم است بدانید که جوراب از پا در برابر سرما ، گرما و فشار و اصطحکاک کفش محافظت می کند و از صدمه دیدن پوست پا جلوگیری می کند. دسته بندی جوراب ها با توجه به اندازه و جنس شون صورت می گیرد.

دسته بندی جوراب ها

جوراب کالج

این مدل جوراب که در آن رویه جوراب معلوم نیست و مخصوص کفش های کالج می باشد. البته پوشیدن کفش کالج بدون جوراب از نظر اکثر مردم مانعی ندارد. اما نپوشیدن آن بوی بد و عرق کردن پا را به همراه دارد و در صورتی که می خواهید با این کفش ها جوراب نپوشید. البته که پوسته داخلی کفش باید آنقدر نرم باشد که پوست پا را زخم نکند.

جوراب مچی

این جوراب ها تا زیر قوزک پا را پوشش می دهد این سبک از جوراب ها برای کفش های اسپرت و راحتی بیشتر مورد استفاده می گیرد. جوراب ها مچی برای فصول گرم سال که نمی خواهید جوراب های ساق دار بپوشید مناسب است و کمتر عرق می کند. این مدل جوراب محبوبیت زیادی دارد. جوراب‌های مچی هم برای آقایون و هم خانم‌ها مناسبه اگر چه در میان خانم‌ها متداول‌تره و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دسته بندی جوراب

جوراب نیم ساق

در دسته بندی جوراب ها مدلی به نام جوراب نیم ساق وجود دارد. طول ساق جوراب‌های نیم ساق از انواع مچی بلندتر و از جوراب‌های ساق‌دار کوتاه‌تره است. لازم است بدانید که این نوع جوراب برای پوشیدن با نیم بوت یا کفش های کتانی گزینه مناسبی می باشد. جوراب نیم ساق طرفداران زیادی در بین ورزشکاران دارد چرا که نه تنها از تاول زدن پا در اثر تماس با کفش جلوگیری می کند. زیرا کوتاه تر از جوراب های ساق داره و موقع ورزش و فعالیت کاملاً راحت می باشد.

دسته بندی جوراب ها

جوراب ساق دار

طول ساق این نوع جوراب معمولاً بین 20 تا 15 سانتی متر و تا میانه ساق پا را می پوشاند. این مدل جوراب بیشتر در فصل سرد سال و همچنین هنگام فعالیت ورزشی و فیزیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

جوراب زیر زانویی

جوراب زیر زانویی که به جوراب سه ربع نیز شناخته می شود یکی دیگر از از مدل ها در دسته بندی جوراب ها می باشد. همانطور که از اسم این مدل مشخص است تا زیر زانو را می پوشاند. جوراب های زیر زانو بیشتر در بین خانم ها متداول است. خانم‌ها معمولاً این نوع جوراب رو همراه با شلوارک و دامن و در استایل‌های غیر رسمی می‌پوشند.

جوراب ساق بلند

این مدل جوراب که به آن جوراب بالا زانو هم گفته می شود بلند ترین نوع جوراب است. که تا بالای زانو، زیر ران را می پوشاند. این نوع جوراب که تنها در بین خانم ها رایج است گزینه مناسبی برای ست کردن با استایل های رسمی و غیر رسمی به حساب می آید. جوراب‌های ساق بلند رو می‌تونین در مدل‌های گوناگونی مثل شیشه‌ای، توری، نازک، ضخیم، رنگ‌پا، فانتزی و چندین و چند مدل دیگه پیدا کنید.

در آخر

هپی و مپی سعی کرده تا در این متن دسته بندی جوراب ها را به شما عزیزان معرفی کند. اینکه با مدل های مختلف جوراب را بشناسید بهتون کمک می کند تا در زمان خرید جوراب دست به انتخاب مناسبی بزنید. به خصوص در خریدهای اینترنتی که شما فقط تصویر محصول را مشاهده می کنید می تواند این اطلاعات کمک فراوانی به شما عزیران کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *