مقالات کاربردی

اهمیت دانستن سایز جوراب

سایز جوراب

منطقی است که شخص باید قبل از خرید جوراب اندازه و سایز پای خود را بداند و در مراحل بعد است که جنس و رنگ جوراب اهمیت پیدا می کند. البته که پارچه جوراب نسبت به پارچه لباس های دیگر کشسان تر است. سایز جوراب از فاکتورهای مهم در انتخاب جوراب مناسب می باشد. چرا که اگر بزرگ تر از سایز پایتان باشد در قسمت پنجه گلوله می شود. یا اینکه بیش از اندازه تنگ باشد باعث ناراحتیتان می شود و شما را در انجام فعالیت های روزانه اذیت می کند.

یکی از متداول‌ترین نوع جوراب‌ها، جوراب‌های فری‌سایز (free size) هستند. این نوع جوراب همان‌گونه که از اسم‌شان‌ مشخص است، دارای سایز خاصی نبوده و با توجه به قابلیت کشسانی‌ای که دارند، می‌توانند برای هر پایی مناسب باشند.

سایز جوراب

شناختن سایز جوراب

جوراب جزئی از سبک پوشش و بخشی مهم از اکسسوری های مد محسوب می شوند. کلید دستیابی به یک کفش شیک و خوش حالت پوشیدن جورابی است که از نظر رنگ و طول با آن متناسب باشد. اگر قصد دارید ظاهر آراسته ای از خود به نمایش بگذارید، هرگز نباید جوراب را فراموش کنید.

 کالجی این جوراب ها کاملاً در کفش مخفی می شوند. آنها حقیقتاً محافظه کارترین مدل جوراب به شمار می روند. این جوراب ها در داخل کفش مثل یک روکش عمل می کنند و کف پا را می پوشانند. در حالیکه از بالا پای شخص را برهنه نشان می دهند. و تمایز مردانه یا زنانه بودن آن‌ها در سایز جوراب است. پس در خرید جوراب کالج زنانه و جوراب کالج مردانه به سایز جوراب توجه کنید.

 ساق کوتاه بلندای این جوراب ها بین پاشنه و مچ پاست.

 معمولی مچ این جوراب ها تقریباً هم سطح مچ پای شخص است.

 نیم ساق این نوع از جوراب ها بیشتر از سایر جوراب ها کاربرد دارند. طول ساقه این جوراب ها حدود ۲۸ سانتی متر است و برای همه موقعیت ها و همه فصول مناسب هستند.

 زیر زانو جوراب زیر زانو نوعی از جوراب است که طول ساقه آن تا زیر زانوی شخص می رسد.

سایز جوراب

نکات مهم در انتخاب جوراب

حتماً باید جورابی را انتخاب کنید که با اندازه کفش شما مطابقت داشته باشد، نه کوچک تر باشد و نه بزرگتر. در واقع یکی از ویژگی های اصلی این اکسسوری های لوکس این است که آنها کاملاً از مواد طبیعی ساخته می شوند. هیچ گونه ماده اضافی در ساخت آنها مورد استفاده قرار نمی گیرد، نه خیلی پهن هستند و نه خیلی تنگ.

اندازه ساق جوراب به نوع کفش و فصلی که در آن هستید، بستگی دارد. مثلاً جوراب‌های ساق بلند معمولاً در فصول سرد استفاده می‌شوند. یا جوراب ساق کوتاه یا بی ساق با کفش‌های کالج یا کژوال استفاده می‌شود. برای خرید جوراب با طرح و رنگ و در سایزهای مختلف می توانید به سایت هپی و مپی مراجعه نمایید و از محصولات موجود دیدن فرمایید.

سایز جوراب

کلام آخر

به طور خلاصه می توان گفت که نوع و رنگ جوراب به ظاهر شما، چهارچوب فعالیت تان، فصل و از همه مهمتر به روحیه تان بر می گردد. قوانینی که در زمینه تناسب رنگ و جنس جوراب با بقیه لباس های شما وجود دارد، صرفاً به این دلیل وضع شده اند که به شما کمک کنند تا ظاهری بدفرم پیدا نکنید. با این حال راحتی پای شما معیاری است که هرگز نباید از آن غفلت کنید. در هنگام انتخاب جوراب حتماً سایز جوراب و جنس آن را درست انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی آن را بپوشید.

جوراب ریکی خیار

55,000 تومان59,000 تومان
جوراب optimist مدل ریکی خیار لنگه به لنگه سایز:40-35 طرح جوراب مچی روی پا قرار میگیره

جوراب DONT FOLLOW ME

59,000 تومان
جوراب optimist مدل IM LOST TOO DONT FOLLOW ME نوشته هاش میوفته پشت پات سایز:40-35

جوراب DONT FOLLOW ME

65,000 تومان
جوراب optimist مدل IM LOST TOO DONT FOLLOW ME نوشته هاش میوفته پشت پات سایز:40-35

جوراب NETFLIX

40,000 تومان
جوراب optimist مدل NETFLIX سایز:40-35 طرح جوراب مچی روی پا قرار میگیره

جوراب NO FACE

55,000 تومان59,000 تومان
جوراب optimist مدل NO FACE سایز:40-35 طرح جوراب مچی روی پا قرار میگیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *