مقالات کاربردی

راهنمای پوشیدن جوراب

قوانین پوشیدن جوراب

افرادی که خوش پوش هستند اعتقاد دارند باید همه اجزای لباس با هم هماهنگ باشند تا ظاهری زیبا و جذاب برایتان ایجاد شود. هماهنگی ها از جنس گرفته تا ترکیب رنگ و بافت لباس را شامل می شود. هیچ لباسی برای افراد خوش پوش بی اهمیت نیست جوراب نیز از این موارد می باشد. برای اینکه انتخاب درستی داشته باشید لازم است تا قوانین پوشیدن جوراب و نحوه ست شدن آن را بدانید.

زمانی که قصد خرید جوراب دارید باید نحوه صحیح ست کردن آن را بدانید که بتوانید انتخاب درستی داشته باشید تا به سبک پوشش شما کمک کند. هپی و مپی انواع جوراب با طرح و رنگ های مختلف را در فروشگاه خود دارد تا همه سلیقه ای بتوانند از آن بهره ببرند.

قوانین پوشیدن جوراب

قوانین پوشیدن جوراب

ست کردن جوراب با شلوار

بهتر است جورابتان را با شلوار ست کنید. هماهنگی جوراب با شلوار ظاهر بهتری برای شما می سازد. به طور کلی در قوانین مد و فشن به صورت رسمی و کلاسیک برای ست کردن شلوار آمده است، که جوراب را باید از نظر رنگ و طرح با شلوار هماهنگ کنید.

ست کردن جوراب با دیگر اجزا

می توانید به جای ست کردن رنگ جوراب با شلوار آن را با سایر اکسسوری که در پوشش وجود دارد ست کنید. به طور مثال می توانید رنگ جوراب را با کروات ،کمر بند یا سرآستین پیراهنی که به تن دارید ست کنید. این روش از شیوه های جذاب برای ست کردن جوراب می باشد.

قوانین پوشیدن جوراب

نپوشیدن جوراب سفید

در قوانین پوشیدن جوراب که بسیار تاکید شده با هیچ شلوار یا کفشی جوراب سفید نپوشید. تنها شرایطی که در آن مجاز به پوشیدن جوراب سفید هستید زمان های که در حال ورزش هستید.

جوارب برای تیپ  رسمی

از دیگر قوانین پوشیدن جوراب برای زمانی که تیپ رسمی دارید جوراب شاد و طرحدار نپوشید. در واقع نباید از جوراب هایی با طرح ها و رنگ های جیغ در این سبک پوشش استفاده کنید.

ست کردن جوراب با کفش

اگر به هر دلیلی نتوانستید جوراب را با شلوارتان هماهنگ کنید باید به فکر پوشیدن جوراب با کفش همرنگ باشید. ایده های نو و خلاقانه برای ساخت استایلی متفاوت برای جوراب با رنگ کفش خودتان انتخاب کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که هر چه قدر کفش ها باز تر باشند و سطح بیشتری از جوراب ها دیده شود استایل‌ شما متفاوت و خاص تر خواهد بود.

نکات کلیدی پوشیدن جوراب

در صورتی که شلوارتان طرح دار، دارای پترن یا راه راه است از جوراب ساده استفاده کنید. و اگر شلوار ساده دارید می توانید جوراب های طرح دار چهارخانه یا راه راه بپوشید.

بهتر است که کفش های پاشنه بلند بدون جوراب پوشیده شود یا اینکه جوراب شلواری بپوشید. یک پیشنهادی برای ست کردن جوراب با کفش پاشنه بلند وجود دارد. در صورتی که کفش پاشنه بلند جلو بسته است می توانید یک جوراب شیشه ای یا زنبوری که تا مچ پا می باشد را انتخاب کنید.

در تیپ های رسمی هرگز از جوراب ساق کوتاه استفاده نکنید. پوشیدن جوراب ساق کوتاه یعنی ساقی که اندازه آن تا زیر مچ پای شما باشد در استایل های رسمی نه آقایان و نه بانوان توصیه نمی شود. بهتر است استفاده از این جوراب ها را برای روزمرگی بگذارید.

جوراب ها با طرح های ناهماهنگ و شلوغ باعث می شود استایل شما ناهماهنگ و شلخته به نظر برسد. از طرح های شلوغ و ناهماهنگ در استایلتان دوری کنید.

ایجاد کانتراست و تضاد بین رنگ هایی که پوشیده اید باعث جذابیت بیشتر استایل شما می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *